Uluslararası Akademisyen ve Araştırmacı Oryantasyon Ofisi

Uluslararası İlişkiler Ofisi’ne bağlı olarak görev yapan Uluslararası Akademisyen ve Araştırmacı Oryantasyon Ofisi, İTÜ’de görevli uluslararası akademisyen, araştırmacı ve idari personelin İTÜ’de ve Türkiye’de takip etmeleri gereken idari ve bürokratik süreçlerde destek sağlamak ve ilgili personelin İTÜ’ye ve Türkiye’ye adaptasyonlarını kolaylaştıracak faaliyetlerde bulunmak üzere kurulmuş bir birimdir.

Bu bağlamda, İTÜ’nün farklı akademik ve idari birimleri ile işbirliği içinde aday akademisyen ve araştırmacıları bilgilendirme, İTÜ’ye gelmesi kesinleşen araştırmacı ve akademisyenlerin gelmeden önce ve geldikten sonra takip etmeleri gereken süreçleri aktarma, üniversiteye yeni katılan uluslararası üyelere yönelik oryantasyon programları düzenleme ve yine uluslararası üyelere yönelik kültürel günler ve etkinlikler planlama gibi faaliyetleri yürütür.

Uluslararası Akademisyen ve Araştırmacı Oryantasyon Ofisi ayrıca tüm İTÜ’lü uluslararası üyelerin her türlü konuda danışmanlık almak için randevusuz uğrayabileceği bir başvuru noktasıdır.

Nereye gideceğinizi ve kime başvuracağınızı bilemediğiniz tüm durumlarda Ofis’i arayabilir ya da ziyaret edebilirsiniz. Ofis Ayazağa Yerleşkesi, Eski Avrasya Yer Bilimleri Enstitütüsü 3. Kat’ında 306 numaralı odada hizmet vermektedir.

İletişim Bilgisi

Uluslararası Akademisyen ve Araştırmacı Oryantasyon Ofisi

(Adres: Eski Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü, Kat:3 Ofis:306)

Derya Gümüş Durmuş

  0 (212) 285 70 71

 

  

gumusdurmus@itu.edu.tr