Çift diploma programları 2003 yılında başlatılmıştır ve İstanbul Teknik Üniversitesi, ABD’nin önde gelen üniversiteleriyle bu programları başlatan ilk üniversitelerden biridir.

Çift Diploma Programları öğrencileri, bir yandan her iki üniversitenin seçkin akademik kadrosundan üstün ve nitelikli bir eğitim alırken, diğer yandan akademik hayatlarını ABD, Bosna Hersek ve Azerbaycan’ın önde gelen üniversitelerinde geçirerek sosyal ve akademik bilgi birikimlerini geliştirmektedirler. Böylelikle Çift Diploma Programları mezunları, uluslararası arenada akredite olmuş iki diplomaya sahip olmakta ve İTÜ’yü akademik ve mesleki yaşamlarında en iyi şekilde temsil etmektedirler.

İTÜ Çift Diploma Programları öğrencilerimize, çok kültürlü ve benzersiz bir eğitim deneyimi sunarak öğrencileri dünyanın küreselleşmesine hazırlamaktadır. İTÜ’de %100 İngilizce eğitim alan ve ABD, Bosna Hersek ve Azerbaycan üniversitelerinin kampüslerinde zaman geçiren Çift Diploma Programı öğrencileri, İngilizce becerilerini geliştirmek adına çok iyi bir fırsata sahiptirler. Mezun olmalarının arından öğrenciler, OPT (Optional Practical Training) programına katılabilir ve ABD’de profesyonel yaşamlarına başlayabilirler.

Daha detaylı bilgi için: www.uolp.itu.edu.tr