Sevgili Öğrenciler,

Dünyada İTÜ ailesinin bir üyesi olmak her zaman bir ayrıcalıktır. Üniversitemiz, Erasmus, IAESTE, ATHENS, T.I.M.E. ve EELISA başta olmak üzere 450’den fazla uluslararası anlaşma ve ağın bir parçasıdır. Böylelikle, İTÜ sizlere öğrenim hayatınız boyunca dünyanın dört bir yanında eğitim ve staj hareketliliği olanaklarından faydalanmanız için sayısız fırsat sunmaktadır. Ayrıca, çift diploma programlarımız sayesinde eğitiminizin yarısını ABD, İngiltere, Bosna-Hersek ve Azerbaycan’daki anlaşmalı olduğumuz prestijli üniversitelerde sürdürebilirsiniz. Eğitiminizin sonunda hem İTÜ’den hem de yurt dışındaki üniversitelerden iki farklı lisans diplomasına sahip olarak fark yaratma imkânı yakalayabilirsiniz.

Uluslararası akademik personeli ve İngilizce programlarıyla İTÜ’de dünya standartlarında bir eğitim verilmektedir. İTÜ uluslararası akademik rekabette de güçlü bir konumdadır. İTÜ, her yıl, QS, THE ve ARWU gibi dünyaca ünlü akademik sıralamalarda başarılı sonuçlar elde etmektedir.

İTÜ’den alacağınız diplomalar ABET, NCEES, IMO/EMSA, NAAB, CEA, IFLA gibi prestijli uluslararası kuruluşlar tarafından tanınmaktadır.

Beraberce İTÜ olarak küresel başarılara imza atmaya devam edeceğiz. Sizleri de aramızda görmek için sabırsızlıkla bekliyor ve hepinize başarılar diliyoruz.

İTÜ, Uluslararası İlişkiler Ofisi
Haberler & Duyurular

Uluslararası Öğrenciler