ogrenci-basvurulari

Lisans Başvuruları


Merhaba Aday İTÜ’lü!

1773 yılından bu yana İstanbul Teknik Üniversitesi, bilim, teknoloji, araştırma ve geliştirme alanlarında birçok yenilikçi çalışma ile seçkin ve öncü bir mühendislik ve mimarlık üniversitesidir.  İTÜ, ağırlıklı olarak lisansüstü eğitim enstitüleri ve araştırma laboratuvarlarından oluşan bir üniversite olarak, işletmeler ve diğer ekonomik ve sosyal paydaşlarla yakın işbirliği içinde çalışmaktadır.

Tüm lisans programlarına buradan ulaşabilirsiniz. (https://www.itu.edu.tr/egitim )

İTÜ’lü olmaya bir adım daha yaklaştınız! Detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. (https://www.sis.itu.edu.tr/TR/ogrenci/uluslararasi-ogrenci/uluslararasi-ogrenci.php )

Öğrenci İşleri web sayfası için lütfen buraya tıklayınız.


Yüksek Lisans Başvuruları

İstanbul Teknik Üniversitesi yaklaşık 250 yıllık geçmişi ve geleneğinin faydalarını yenilikçi ve ileri görüşlü yaklaşımıyla birleştirmektedir. Bir inovasyon ve araştırma merkezi olarak, lisansüstü çalışmaların geliştirilmesi, İTÜ’nün araştırma üniversitesi olma stratejilerinin temelini oluşturur. Bu nedenle İTÜ, çağdaş bilim ve teknolojiyi ilerletmek ve inovasyonu geliştirmek için yüksek vasıflı akademik ve araştırma becerilerine sahip yüksek lisans ve doktora öğrencilerini yetiştirme çabalarını sürdürmektedir.
Başvuru tarihleri, online başvuru için gerekli belgeler ve İngilizce yeterlilik şartları için lütfen aşağıdaki bağlantıları kontrol ediniz,

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü web sayfası ve Öğrenci İşleri web sayfası linklerine buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Teknik Üniversitesi hakkında daha detaylı bilgi için ekteki İTÜ Broşürü inceleyebilirsiniz.

İTÜ Uluslararası öğrenci kataloğuna (2020-2021) buradan erişebilirsiniz.